• Diğer

Dünya

Temel Karamollaoğlu, Sultangazi’ye geliyor...

SAADET Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri ilçe binasında basın mensuplarıyla buluştu.

Temel Karamollaoğlu, Sultangazi’ye geliyor...

13 Ocak 2020 13:57
-A

+A

Basınla kahvaltıda buluşma programında konuşan İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle programa katılan gazetecilerin gününü tebrik etti. Ülke ve Sultangazi gündemine dair açıklamalar yapan Başkan Aydoğan, yaklaşan SAADET Partisi Sultangazi İlçe kongresi hakkında da açıklamalarda bulundu.

“DÜNYANIN HER YERİNDE MÜSLÜMANLARA VE MAZLUMLARA EZİYET EDİLİYOR”

Başkan Aydoğan,  “Genel olarak dünyanın, ülkemizin ve Sultangazi’nin durumu ortada. Maalesef neredeyse bütün dünyada küçük bir azınlık bütün Müslümanları ve mazlumları ezmeye devam ediyor.

İslam coğrafyasında; Suriye, Irak, Libya, Afganistan, Myanmar’da durum ortada. Bütün bu olumsuzlukları kınıyoruz. Ancak görüyoruz ki, maalesef yöneticilerimizde sadece kınıyor.

Hepimizin bu konularla ilgili sorumlulukları var. Bizim siyasetçi olarak, sizin gazeteci olarak sorumluluklarınız var. Elbette yöneticilerimizin de bazı sorumlulukları var. İnşallah herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir.“ASGARİ ÜCRET DİĞER GÜNDEMLERİN ARASINDA KAYNADI”

Asgari ücrete zam yapıldı. Ancak gündemin önüne Kanal İstanbul projesi ve Libya meselesi getirildi. Ve bu konu arada kaynadı.
Sultangazi’de 1250 TL’den düşük kira yok. Elektrik, doğalgaz, su, telefon faturalı neredeyse 1000 TL oldu. Bu kalemlerin toplamı 2250 TL yapıyor. Peki, asgari ücret ne kadar oldu; 2334 TL.

Henüz bu harcama kalemlerine eğitim, sağlık, gıda, giyim kalemlerini eklemedik. Peki, vatandaş bu kuş kadar asgari ücretle nasıl geçinecek?

Yani demem o ki, siz asgari ücreti düzeltmenden isterseniz İstanbul’un her tarafına kanal döşeyin, bir anlamı yok…

“İSTANBUL’A HALA İHANET EDİLİYOR MU?”

“İstanbul’a ihanet ettik” dediler ama bunun gereğini yapmadılar. Cumhurbaşkanı konut üretiminde dikey mimariden yataya mimariye geçiş yapılacak dedi, ancak görüyoruz ki, dikey projede ısrar ediliyor. Allah korusun beklenen İstanbul depreminde neler olabileceği konusunda hiç kimsenin bir fikri yok. Ancak böyle giderse yıkımın etkisi daha büyük olacak gibi görünüyor…

“SULTANGAZİ’DE HALEF İLE SELEF’İN AÇIKLAMALARI ÇELİŞKİLİ”

İlçemizle ilgili söylenecek çok şey var. Hep söylenir, “gelen gideni aratır” diye, şu anda ilçe olarak bu durumu yaşıyor gibiyiz…
10 yıllık bir dönemde elbette Cahit Altunay bir şeyler yaptı. Ancak kendisi ilk seçildiğinde, “500 bin kişilik bir köy devraldım” demişti. Peki, 10 yılın sonunda Sultangazi, köy görünümünden kurtuldu mu? Maalesef hayır…

Bugün yine aynı Parti’den başka bir isim yönetiyor ilçemizi. Ancak özellikle belediyenin borçları konusunda çelişkili bazı açıklamalar olduğunu duyuyoruz. Eski başkan 80 milyon borç bıraktığını söylerken, yeni belediye başkanı 400 milyon borçtan söz ediyor…

“SULTANGAZİ’NİN ZARURİ SORUNLARI MAALESEF DEVAM EDİYOR”

İlçemizde; imar, otopark, altyapı sorunları devam ediyor. Belediyemizin memur kadrosunda en çok mimar kadrosu ile çalışan personel var ama sokaklara bir bakın, bu mimarlar ne iş yapıyor. Sokaklar köy görüntüsünden bile uzak.
Belediyenin imar programında sorun var. Bir bina 3 metre geride, diğeri 2 metre önde. Görüntü hoş değil...
Biz saadet Partisi olarak inşallah en kısa sürede göreve gelerek bu sorunları çözeceğiz…

“GENEL BAŞKANIMIZ İLÇEMİZE GELİYOR”

19 Ocak Pazar günü saat: 17.00’de Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde inşallah 4. Olağan ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremize bilge Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’da katılım sağlayacak ve Sultangazililerle buluşacak…

Biliyorsunuz Genel Başkanımızla ilgili olarak, gerek bazı mecraların bilerek algı yaratmak ve bir karalama kampanyasına dönüştürmek istediği birçok yalan ve iftira vardı, inşallah Genel Başkanımız bu konularda Sultangazililere kendisi cevap verecek. Sizin aracılığınızla bir kez daha bütün Sultangazili hemşehrilerimizi 19 Ocak günü kongremize davet ediyoruz…"Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU