• Diğer

Türkiye

Sultangazi’nin “ÇOK ÖZEL ŞAMPİYONLARI” var…

Denizli Pamukkale Üniversitesinin (PAÜ) 35’incisini düzenlediği; Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunlarında Sultangazi 75. Yıl Ortaokulundan iki kardeşimiz masa tenisi branşında kürsüye çıktı.

Sultangazi’nin “ÇOK ÖZEL ŞAMPİYONLARI” var…

17 Ekim 2017 15:18
-A

+A

Türkiye'nin 32 ilinden 600'ü özel sporcunun katıldığı Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunlarında 1250 sporcu mücadele etti. İlçemiz Sultangazi’den 75. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin mücadele ettiği masa tenisi branşında heyecan doruk noktadaydı.

 75. Yıl Ortaokulu öğretmenlerimizden; Lütfi Ertekin ve Yılmaz Demir’in antrenörlüğünde hazırlanan özel eğitim sınıfı öğrencilerimizden Muharrem Karataş, 8 – 11 yaş grubu masa tenisi branşında diğer sporcuların tamamını geride bırakarak, Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları 8 – 11 yaş masa tenisi branşı şampiyonu oldu.Diğer bir sporcumuz Sedat Karataş ise 12 -15 yaş grubu masa tenisi branşında Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunlarında 3. Olarak şampiyonluk kürsüsüne çıktı.Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, engelli bireyleri toplumsal hayatın içerisine çekmenin önemine dikkat çekerek, “Bundan 35 yıl önce özel eğitim gereksinimi olan bireylerin önünden engelleri kaldırarak onları sosyal hayatın içine çekebilmek, diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla yola çıktık.


 
Etkinliklerle binlerce çocuğun hayatına dokunuyoruz. Türkiye'nin dört bir yanından gelen çocuklarımızın başarısını alkışlayan ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” dedi.
 
PAÜ Rektör Yardımcısı Rafet Kılınçarslan, üniversite olarak organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirtti.
Prof. Dr. Kılınçarslan, “Özel Olimpiyatlar Oyunları önemli bir organizasyon. Özel Olimpiyatların temeli Sakıp Sabancı ve Prof. Dr. Hıfzı Özcan'ın girişimiyle atıldı. Bu önemli etkinliğe ev sahipliği yaparak kutsal sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
 
3 gün sürecek organizasyonda, karma futbol, karma basketbol, karma voleybol, karma bocce, atletizm, masa tenisi ve yüzme dahil toplam 7 branşta ter döken zihinsel engelli özel sporcular, turnuva coşkusunu doyasıya yaşadı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Hüseyin ateş 17 Ekim 2017 21:06

Maşaallah çocuklarımıza. Emeği geçenlere teşekkürler

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU