• Diğer

Yazar

gaffar@istanbulgozlem.com

8 makale bulunmakatadır

Hasta ve Hastane Çalışanları...

Bir Hastanın Hastane Sonrası Hastane Çalışanları Üzerindeki Düşünceleri.

15:07 - 1 Haziran 2016

+A

-A

Değerli takipçilerim Öncelikle Teşekkür etmek istiyorum desteklerinizden dolayı. Bu seferki yazım Halkımızdan bir kişinin hastane Personelleriyle ilgili bir şikayetini kaleme alacağım.

Bir arkadaş beni ziyarete gelmişti benim köşe yazarlığımı yaptığımı bildiğini ve bana bir işi düştüğünü söyledi. Bende buyur elimden gelirse ne demek yaparım dedim. Oda elinden gelir dedi bende buyur dedim.

Bu vatandaşımız Devlet hastanesine gittiğini orada başından geçenleri bana anlatmak istediğini ve bunu başkalarının da başına gelmemesi için yazıya dökmemi istedi. Bende dinlemeye ve yazmaya başladım.,

Hastamız bu gün benim yanıma geldi çok yoruldum dedi, bende hayırdır dedim.

Hasta : Devlet Hastanesi Dahiliye  bölümüne gitmiştim. Doktor Beni muayene etti ve röntgene gönderdi. Bende evraklarımla beraber Röntgen bölümüne gittim, orada çalışan personel  kaydımın olmadığını tekrar yukarıya gitmem gerektiğini söyledi bende  Dahiliye bölümüne tekrar çıktım, orada çalışan personel evraklarıma bakarak işlemlerin düzgün olduğunu girişimin yapılmış olduğunu  aşağıya röntgene yönlendirdi beni. Sonra Tekrar gittim aşağıya röntgen bölümüne bana kaydın yok yine dedi ve  yukarıya çık dedi bu hal 4 sefer sürdü kaydım yokmuş röntgen bölümün de, dahiliye bölümüne gidiyorum kaydım var diyor ve aşağıya gönderdi. En son bende başka biri geldi onu bilgisayardan kaldırdı ve kaydımı yaptığını söyledi sonra aşağıya gidip röntgenimi çekebildim. İçimden şunu geçirdim Bir doktor , öğretmen , memur, polis veya makamı olan veya zengin birisi olsaydım 4 kez bu işlemler için yukarı aşağı yapmazdım. Ben zaten okumamışım cahilim dedim şimdi kalksam bağırsam çağırsam polis gelip beni yakalayacak ve sonra gazetelerde ve bütün haberlerde Sağlık Personeline çirkin saldırı deyip beni dinleme gereği bile duymadan beni yargılayacaklar ve bütün herkeste beni damgalayacak hastanede kavga çıkarmış diyecekler.  Şimdi soruyorum Sağlık Personelimi haklı yoksa benmi  haklıyız. Kim bilir benim gibi kaç kişiyi bu şekilde yormuşlardır. Kaç kişiyi küçümsemişlerdir. Kaç kişiye hakaret etmişlerdir. Ben içimdeki leri sana döktüm sende yazıya dök dedi.

            Bende Hastamızın dediğini yaptım ve siz değerli okuyucularımın kalblerine neşretmek için kaleme aldım. Kim nerede bir görevi varsa bu görevlerini insanlık için yapıyorlar kendi keyfiyetleri için değil bir Kalbi kırmak insanlık gözünde hiç iyi bir şey olmadığını herkes bilir. Kim kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa o şekilde insanlara davransın ümidiyle. Bir Kusurumuz varsa affola. 

Gaffar ÇELİK
gaffarcelik@hotmail.com

Anahtar Kelimeler : hasta, hastane, çalışan, ,
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

 • Dünya
 • Türkiye
 • İstanbul
 • Sultangazi
 • Gaziosmanpaşa
 • Arnavutköy
 • Bayrampaşa
 • Eyüp
 • Spor
 • ÇOK OKUNANLAR
 • ÇOK YORUMLANANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU