• Diğer

Dünya

İYİ Parti Meclis Üyesi Karuç, “CHP’li Kemal Avseren, İYİ Partiyi Millet İttifakının Tarafı Olarak Görmüyor mu?”

Cumhuriyet Halk Partisinde devam eden delegasyon seçimlerinde bugün Gazi Mahallesinde ilginç bir gelişme yaşandı.

İYİ Parti Meclis Üyesi Karuç, “CHP’li Kemal Avseren, İYİ Partiyi Millet İttifakının Tarafı Olarak Görmüyor mu?”

24 Kasım 2019 18:48
-A

+A

CHP Sultangazi İlçe Başkanını belirleyecek olan mahalle delegasyon seçimleri kapsamında bugün Gazi Mahallesi üyeleri sandık başına gitti. İsmetpaşa Caddesi üzerinde kiralanan bir kıraathanede üyeler oy kullanırken, İYİ Parti meclis üyesi Kemal Karuç, seçim salonuna geldi.

Salona girmek isteyen Karuç’u, mevcut yönetimde görev yapan İlçe Sekreteri Kemal Avseren, salona almak istemedi.
Partililerin devreye girmesiyle Karuç, salona alınmak istendi ancak Kemal Avseren, partililerin ısrarına rağmen İYİ Parti Meclis Üyesi Kemal Karuç’u salona aldırmadı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan Karuç, ‘’Gazi Mahallemizde Millet İttifak’ı ortagımız CHP’nin Mahalle Delegasyonu seçimini takip etmek için Pironun Yeri isimli seçim merkezine gittim. İlçe Baskan Yardımcısı Beyaz Liste Temsilcisi Kemal Avseren tarafından salona alınmadım. İttifakımız adına uzucu bır durumdur. İYİ Parti Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Karuç’’ dedi…Konuyla ilgili olarak gazetemizle temasa geçen Karuç, “Bildiğiniz gibi yerel seçimlerden önce CHP ve İYİ Parti Millet ittifakı çatısı altında birçok yerde seçimlere ittifak yaparak girdiler.

İlçemizde de CHP adına bu çalışmaları Kemal Avseren yapıyordu. Yani seçimlerde hangi şartlarda ittifak yapacağımızı kararlaştırdığımız Kemal Avseren’in gelinen noktada artık bizi ittifak ortağı olarak görmediği ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi 31 Mart seçimlerinde ben ve Enver Hamzaoğlu, CHP'nin listesinden seçilerek belediye meclisine girdik. yani diğer anlamıyla bizimle ittifak çalışmasını yürüten ve bizim hangiş sıradan aday olarak meclis üyesi listesine yazılacağına karar veren Sayın Avseren'dir.

Şimdi Sayın Avseren kendisinin yaptığı ittifak çalışmasını sahiplenmiyor mu?

Ve ben kendisine kamuoyunun huzurunda bir kez daha sormak istiyorum, "Seçim sürecinde birlikte çalışma yürüttüğümüz ve seçim günü sandıklara ve oylara birlikte sahip çıktığımız, ittifak ortağımız Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçe başkanlığında veya İlçe Sekreteri Kemal Avseren için ne değişmiştir?

Ben konuyla ilgili olarak partimizin bütün yetkili makamlarını bilgilendirdim. Kemal Avseren’in kararları ve tercihleri Millet İttifakının üzerinde olamaz diye düşünüyorum.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU