• Diğer

Türkiye

İNGİLİZCE, SULTANGAZİ ENGLISH PARK'da ÖĞRENİLİR...

Bir insanın kendisine yapacağı en iyi yatırım eğitimdir. Bu önermeden sonra sanırım şu soruyu sormak doğru olacaktır; ‘Peki, mecburi eğitimin her konuda size yeterli bilgiyi sunduğuna inanıyor musunuz?’ eminim birçoğumuzun yanıtı, ‘hayır’ olacaktır…

İNGİLİZCE, SULTANGAZİ ENGLISH PARK'da ÖĞRENİLİR...

20 Eylül 2019 13:11
-A

+A

Özellikle hızla gelişen ve değişen dünyada insanın ihtiyaçları her geçen gün farklılık göstermekte ve artmaktadır. Bu ihtiyaçların çözümünün bir çoğunluğu ise iletişim zaruretini doğurmaktadır. İletişimden kasıt ise, globalleşen dünyanın farklı kıtalarında ve ülkelerinde yaşayan insanlarla iletişim kurabilmektir.

İşte tam da bu noktada, dünyanın neredeyse tamamına yakınının ‘evrensel lisan’ kabul ettiği İngilizce, kendini bir elzem olarak dayatmaktadır…

Kısa bir süre önce Sultangazi’de eğitim hayatına başlayan ilçenin ilk ve tek dil kursu English Park, yukarıda anlattığımız; küçülen dünya, artan ihtiyaçlar ve iletişim gerekliliğinin en doğru adresi konumunda.
Açılışa özel fırsatlarıyla siz değerli Sultangazilileri bekleyen English Park, size işinizde, eğitiminizde, sosyal hayatınızda ve daha birçok konuda yardımcı olmayı bekliyor…

İŞ HAYATINDA İNGİLİZCENİN ÖNEMİ

İnsanlar ihtiyaçtan dolayı İngilizce öğrenmek isteyebilirler. Günümüzde, kendine en fazla yatırımı yapan insanlar, en başarılı olanlardır. Kendinize yapacağınız yatırımların en önemlilerinden olan İngilizce eğitimi, ile iş hayatında bir adım öne geçebilirsiniz. İş hayatında her geçen gün biraz daha rekabet ortamının arttığı göz ardı edilemez bir gerçektir. Rekabetin fazla olması kişilerin sürekli kendilerini geliştirmelerini beraberinde getiriyor. Kendisini geliştiren kişiler iş hayatında daha başarılı olurken, kendisini geliştirme konusunda sorunlar yaşayan kişiler iş hayatlarında başarılı olamıyorlar. İş hayatında başarılı olmanın bir yolu da İngilizce bilginizin olmasıdır. Neden İngilizce kursu öğrenmeliyiz sorusuna, İngilizcenin sadece iş hayatında ki yerini düşünerek bile cevap verebiliriz.
 
İngilizce lisanına hakimiyetiniz büyük firmaların dikkatini çekecektir. Sizinle aynı işe başvuran diğer insanlardan her zaman bir adım önde olacaksınızdır. Kariyer hedefleriniz de yüksek yerler varsa İngilizce öğrenmenizin zamanı gelmiş demektir. İngilizce günümüzde öyle bir hal aldı ki büyük şirketlerde, hemen hemen her personelin İngilizce hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. İngilizcenizin iyi olması mevcut işinizi daha iyi yapabilmeniz için de hayati önem taşır. Özellikle yurt dışı kaynaklı firmalar ile anlaşmaları bulunan şirketler için İngilizce bilen personeller çok değerlidir. Firmanız için değerli bir personeli olmak istiyorsanız İngilizce öğrenmeye başlamalısınız.
 
EĞİTİM HAYATINDA İNGİLİZCENİN ÖNEMİ

İnternetin hayatımıza girmesi her alanda çok önemli etkiler yaratmıştır. İnternet hayatımıza girdiğinde bir çok alışkanlığımız değişmiş, hatta bazı alışkanlıklarımız tamamen yok olmuştur. İnternet öncesinde bilgiye ulaşmak, günümüze göre çok zordu. İnternetin hayatlarımıza müdahil olmasından sonra Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye anında ulaşmamızın yolu açıldı. Bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olması, hiç kuşkusuz bütün insanlar için çok değerli bir olaydır. Bilginin bu denli hızlı ve kolay elde edilmesi insanların, yeni bilgilere ihtiyaç duymasına neden oldu. Dünya’nın diğer ucunda ki bir olaydan anında haberdar olabilmek, eğitim sektörünün her alanında çığır açmıştır.
 
Dünyada ki yeni gelişmelerin anı anına takip edilebilme imkanı, insanların bilgiye karşı heyecanını çok artırmıştır. Düşünüldüğü zaman böyle bir imkanın olması hiç kuşkusuz tüm insanlık için çok değerlidir. Bu denli büyük bilgi akışının olduğu bir yerde sadece bilgiyi bulmanız yeterli değildir. Bulduğunuz bilgiyi aynı zamanda anlamanız gerekir ki o bilgi nitelikli bir bilgi haline gelsin aksi halde anlayamadığınız bir bilgi, birisi size anlatana kadar anlamsız gelecektir. Eğitim hayatında İngilizce bu yüzden çok önemlidir. Dünya’nın herhangi bir yerinden bilgiyi elde edip, analiz edebilmeniz için İngilizce bilginizin olması gerekir. Neden İngilizce öğrenmeliyiz sorusunu soran öğrenciler için “bilgiye ulaşmanın yolu İngilizceden geçtiği için” diyebiliriz.
 
SOSYAL HAYATTA İNGİLİZCENİN ÖNEMİ

İngilizcenin iş hayatında ki önemini açıklamaya çalışırken, en iyi yatırımın insanın kendisine yapılması gerekliliğinden söz etmiştik. İnsan, yaşamı boyunca her alanında kendisine yatırım yapmalıdır. Diğer insanlar ile iletişim kurmak, iş hayatında başarılı olmak, ufkunu genişletmek, mutlu olmak, insanın kendisine yatırım yapmasının sonucunda elde edebileceklerinden sadece bir kaçıdır. Sosyal hayatta İngilizcenin önemi, etrafınızda ki veya etkileşime girdiğiniz elektronik cihazlara bakarak anlayabileceğiniz bir konudur. Bilginin veya teknolojik ürünlerin anında ülkemize gelmesi, oldukları gibi sindirilmelerine yol açar. Bu durumda sosyal hayatımızda İngilizce kelimelerin fazlalığı dikkat çeker.
 
İngilizce lisanı yeni insanlar tanımanıza, yeni kültürler hakkında bilgi sahibi olmanıza, yeni hobiler ve aktiviteler bulmanıza katkı sağlar. Öz güveninize katkı sağladığını da unutmamak gerekir. Kendinizi geliştirme çabası ise, sizi daha iyi hissettirecektir. İş ve eğitim hayatı sizin için neden İngilizce öğrenmeliyim sorusunun yanıtı değilse kendiniz için İngilizce öğrenebilirsiniz. Yeni bir lisanın insana kattığı haz bile İngilizce öğrenmek için yeterli bir nedendir. Yeni lisanlar öğrenmek sizin yetenekli olduğunuz bir alan olabilir. Denemeden öğrenemezsiniz…

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU