• Diğer

Türkiye

CHP'liler, Kongre Çalışmasını ve Yöntemi Üyelerle Konuştu...

Cumhuriyet Halk Partisinin 37’nci Kurultay takvimini açıklamasının ardından ilçemiz Sultangazi’de delegasyon çalışmaları da başlamış oldu.

CHP'liler, Kongre Çalışmasını ve Yöntemi Üyelerle Konuştu...

7 Ekim 2019 15:58
-A

+A

CHP Sultangazi’de Kaç Liste Yarışacak? Başlıklı haberimizde, delegasyon süreci öncesi büyük ihtimalle 3 listenin yarışacağını özetle yazmıştık.
Bu çalışma gruplarından Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Nevzat Altun, eski ilçe başkan ve belediye başkan adayı Ali Acar, CHP Milletvekili adayı Hüseyin Kara’nın içerisinde bulunduğu çalışma grubu, Pazar günü Gazi Mahallesinde bulunan Sivas-Yalıncak Köy derneğinde Sultangazi CHP üyeleriyle bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi…

Toplantının idaresi için seçilen divanda; CHP Milletvekili adayı Hüseyin Kara, eski ilçe başkan ve belediye başkan adayı Ali Acar, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Nevzat Altun, eski ilçe başkanı Mustafa Tiryakioğlu, eski gençlik kolları başkanı Hasan Erginyavuz gibi isimler yer aldı. Ayrıca toplantıda; CHP Sultangazi ilçe yönetim kurulu üyeleri; Ali Özkur, Gülafer Çam, Canan Yıldırım ve önceki dönem Belediye meclis üyesi Sait Coșkunoğlu’da bulundu…

“PARTİMİZİN İKTİDAR İDDİASINI SÜRDÜRÜYORUZ”

Kendilerini çağrıcı grup olarak tanıtan divan üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisinin; Cumhuriyetin, Demokrasinin ve Laikliğin teminatı olduğunu ve iktidar hedefinden sapmadan yoluna devam etmesi için kendi hiyerarşik yapılanmasını gerçekleştirmesi gerektiğini belirttiler.

MAHALLE KOMİTELERİ KURULACAK

Delege seçimleri öncesi partinin emekçileriyle bir araya gelmenin ve onların önerileri doğrultusunda bir yol haritası çizmek istediklerini belirten çağrı grubu; bu konunun somut bir hale dönüşmesi için mahallelerde komiteler kurulmasını ve bu komitelerinde gönüllülük esasıyla hayata geçmesi gerektiğini söylediler.

“İLÇE BAŞARILI OLAMAMIŞTIR”

Toplantının giriş bölümünde konuşan divan üyeleri, mevcut CHP ilçe yönetiminin örgütü kucaklayamadığı, parti emekçileri arasında ayrım yaptığı, bu ve benzeri yanlış tavırlarıyla ilçenin bütün bileşenlerine hitap eden bir politika üretemediğini ve 31 Mart ile 23 Haziran’da tekrarlanan İBB seçimleri değerlendirildiğinde, partinin oyunu ilçede arttıramadığını söyledi.

İBB adayı İmamoğlu’nun 130 bin civarında oy almasına rağmen ilçe adayının oyunun 80 binlerde kalmasının bu başarısızlığın en somut örneği olduğunu söyleyen konuşmacılar, HDP ile ittifak yapılmamasının da meclis üyesi dağılımında olumsuz bir sonuç doğurduğunu belirttiler.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU