• Diğer

Türkiye

BEZAT ÜNAL’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR…

Cumhuriyet Halk Partisinin kongre takviminin açıklanmasıyla beraber, ilçemiz Sultangazi’de kongre hazırlıkları da başlamış oldu. Geçtiğimiz hafta ilçe binasında yapılan örgüt toplantısıyla ilçe başkan adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi Bezat Ünal, gazetemize adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BEZAT ÜNAL’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR…

13 Ekim 2019 15:52
-A

+A

“İKTİDARIN YOLU, ÖRGÜTÜN BİRLİĞİNDEN GEÇİYOR”

Ünal, iktidara giden yolun, partinin hiyerarşik yapılanmasında taban olarak kabul edilen ancak partinin başarısında çok önemli bir yeri olan parti örgütünü, ilçe başkanlıkları üzerinden yönetime katılmasından geçtiğini söyledi.  

Ünal, “Parti örgütünü ilçede parti yönetimiyle, ilde il yönetimiyle, genel merkezde MYK ve PM ile entegre bir şekilde çalıştırabilirsek, iktidarı almamız için hiçbir engel kalmaz.” Dedi..

Kendisinin adaylığının bir iddia olduğunu söyleyen Ünal, “Benim aday olmam bir iddiadır. Ancak benim asıl iddiam, parti örgütünü kucaklayan, toplumun her alanından insanın parti yönetiminde kendisine yer bulduğu bir yönetim anlayışı hayata geçirmek iddiasıdır.”

“MEVCUT YÖNETİM BUNU BAŞARAMADI”

“Şimdi aklınıza bir soru gelebilir, ‘Peki, mevcut başkan bu bütünleşmeyi gerçekleştiremedi mi?’ ben, 2017 kongresinde mevcut başkanımız Murat Poyraz’a rakip olarak kongreye katılmıştım. Bu yarışta bildiğiniz gibi delegasyon sürecinde 3 aday, liste yarışıyorduk, ancak daha sonra aday arkadaşlarımızdan bir tanesi mevcut ilçe başkanıyla birlikte hareket etti. Bu hamle insanların aklına daha fazla katılımcısı olan bir ilçe yönetimi ve yönetim anlayışı olacağı önermesini getirdi.

Ancak sonraki süreçlerde yaşananlara baktığımızda bu anlayışı yaşama geçirmek için sadece iyi niyetlerin yeterli olmadığını gördük. Mevcut ilçe yönetiminde kopmalar yaşandı, delegasyon ve kongre sürecinde aynı listeye destek veren isimler ve ekipler kopma yaşadı. Hatta şunu görüyoruz; kopma yaşayan bu isimlerden bazıları bir araya gelerek üçüncü bir liste üzerinde çalışma yapıyorlar. Yani bu şu demek oluyor; mevcut başkan ve başkana yakın bazı isimler, bu birlikteliği sağlayamadı…

“BİZİM YÖNETİMİMİZ BÜTÜN ÖRGÜTÜ KUCAKLAYACAK”

İşte biz bu biraz önce anlatmaya çalıştığımız, içerisinde herkesin kendisini göreceği ve bu işe canı gönülden destek verecek anlayışı hayata geçirme iddiasındayız.

İktidarın yerelde ve genelde bu anlayışın hayata geçmesiyle olacağına inanıyoruz.

Biz bunun için adayız…”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Dünya
  • Türkiye
  • İstanbul
  • Sultangazi
  • Gaziosmanpaşa
  • Arnavutköy
  • Bayrampaşa
  • Eyüp
  • Spor

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU